Ayvacık’lı Depremzedeler Evlerine Kavuştu.!!

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen depremden sonra bir çok ev yıkılmış bir çoğu ise kullanılamaz hale gelmişti. Yaşanan depremin akabinde harekete geçen AK Parti Grupbaşkanvekili Bülent TURAN’ın talimatı ile AFAD ,İl Özel İdare başta olmak üzere ilgili  kurumlar, mağduriyetin ivedi olarak giderilmesi bölgede yaşayan yurttaşların yaşam alanlarına kavuşabilmesi için çalışmalarda bulundular.

O dönemde TURAN ”en kısa zamanda bu mağduriyet giderilecek herkes konutlarına kavuşacak,gerekli her türlü yardım ve destek sağlanacak” ifadelerine yer vermişti ve görüleceği üzere bu sözü ivedi olarak yerine getirildi.Son geldiğimiz süreçte belirli aralıklarla tamamlanarak teslimatı yapılan evler, deprem mağduru vatandaşların kullanımına sunuldu.

AK Parti Grupbaşkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN yapmış olduğu açıklamada ”Depremzedelerimize verdiğimiz sözü yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.Depremin meydana geldiği ilk günden itibaren kurumlarımızla beraber yanında olduğumuz hemşehrilerimiz yöreye uygun bir şekilde yapılan yeni konutlarına kavuşmaya başladılar.

Ayvacık Yukarıköy’de 116, Gülpınar Köyü Kızılkeçili Mahallesi 16, Çamkalabak Köyü 73 konut olmak üzere meydana gelen deprem sonrasında yörük hemşehrilerimize söz verdiğimiz toplam 205 afet konutları yüklenici firmaya yer teslimi yapıldıktan 10 ay gibi sürede tamamlanarak noter huzurunda çekilen kura ile teslim edildi. Konutların başlamasında bazı bürokratik sorunların yaşanmasına rağmen kısa süre içerisinde konutlarımızı tamamladık. Ayvacığımıza, hemşehrilerimize yeni konutlarımız hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi. İşte TURAN’ın yöre halkıyla bir araya geldiğinde objektiflere yansıyan GÖRÜNTÜLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir