AK Parti’nin Troia Festivaliyle ilgili Tepkisine Deva Partisi’nden Yanıt Geldi.!

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas ; Çanakkale Belediyesinin Organize ettiği 59. Uluslararası Troia Festivalinde ki söyleşinin SİYASİ ŞOVA dönüştürüldüğünü ifade ederek tepkisini dile getirdi.

Makas açıklamasında ”YOK ARTIK! Siyasi görüş farklılıkları gözetmeksizin, tüm halkı kucaklaması beklenen bir belediyenin uluslararası festivalinde, CHP’li ve İP’li siyasi konuklarıyla “genişletilmiş parlamenter sistem” konulu panele yer vermesi tam bir faciadır!

Bugün festival açılışını siyaset arenasına çevirenlerin, yarın halkımıza hizmet ederken de siyasi görüşüne göre adam seçeceğinden şüphemiz kalmamıştır!

“Tüm vatandaşlarımız ile kucaklaşacağız” iddiasıyla bol keseden atan bu zihniyetin samimiyetsizliğine bir kez daha şahitlik ederken; Çanakkale Belediyesi’nin, halkımızın ötekileşmesine sebebiyet verebilecek bu saçmalıktan derhal geri adım atmasını bekliyoruz!

Biliyoruz ki Çanakkale’li hemşehrilerimiz, seçmenin aklıyla alay edercesine, onun iradesiyle oyun oynayan bu siyasi ve yerel yönetim anlayışına sandıkta hesabını soracaktır!” ifadelerine yer verdi.

Cevap CHP’den önce Deva Partisinden geldi.!

AK Partili Naim Makas’ın tepki içerikli açıklamasına, ilk cevap ise Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca’dan geldi.

Karaca ”BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU.” diyerek AK Parti İl Başkanı Naim Makas’a hem cevap hemde tepkisini ifade etti.

Deva Partisi Çanakkale İl Başkanı Karaca yapmış olduğu açıklamanın devamında ise ”Ak Partili Belediyelerin hangi festivaline veya hangi devlet kurumunun açılışına muhalefet partilerini davet etmişler bunu açıklasın Sayın İl Başkanı. Bırakın artık yalanı ve hamaseti halkımızın karnı bunlara tok.

Vatandaşın vergileri ile yapılan kamu binalarının hangi açılışına, Ak Partili Lapseki, Biga , Ezine, Yenice Kalkım gibi Belediyelerin düzenlediği hangi festivale muhalefet parti temsilcilerini davet ettiniz?

Bu yatırımların parası, Ak Parti’den değil hepimizin cebinden vatandaşın cebinden alınan vergiler ile çıkmıştır. Doğalgazı Ak Parti yönetimi mi döşemiş? Tünelleri, yolları, hastaneleri Ak parti genel merkezi kendi cebinden mi para vererek yaptırmıştır?

Üniversiteler, hastaneler, okullar, devlet kurumları sizinmiş gibi hareket etmekten vazgeçin, vatandaşın boş lafa karnı tok, siz önce ekonomik krize soktuğunuz, açlığa mahkum ettiğiniz bu millete hesap verin.” şeklinde cevap vererek tepkisini ifade etti.

Haberi paylaşmak istermisin?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •