AK PARTİ İL BAŞKAN YARDIMCISI ÜMİT BURUNLULAR’IN ENGELLİLER GÜNÜ AÇIKLAMASI

AK Parti İl Başkan Yardımcı Ümit Burunlular 3 Aralık Engelliler Günü dolayısı ile yapmış olduğu açıklamasında “Birleşmiş Milletler, 3 Aralık tarihini, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için Dünya Engelliler Günü olarak ilan etmiştir. Bizler kalplerimizdeki engelleri kaldırarak ve her birimizin birer engelli adayı olduğunu hatırlayarak, engelli vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmeye, toplumsal yaşama katılmalarında önlerine çıkan sorunları çözmeye devam ediyoruz.

AK Parti olarak engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sıkıntıları çözmek adına önemli çalışmalara imza attık. Pozitif ayrımcılıkla hem toplumsal hayatta, hem de işgücüne katılımlarında çeşitli düzenlemeler yaparak, daha huzurlu ve mutlu yaşamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pandemi sürecinde Vefa Destek Grupları, ülke genelinde ve kentimizde ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımıza ulaşarak, ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına; spordan, eğitime, sanattan iş dünyasına kadar her alanda kazandıkları başarılarına farkındalık oluşturmanın sadece bir günle sınırlandırılmayacak kadar önemli olduğunu biliyoruz. Başkalarına ihtiyaç duymadan, daha iyi şartlara sahip olmaları bizim önceliğimiz olduğunu vurgulamak isteriz.

Bu düşünceyle, her zaman azim ve gösterdikleri çabayla bize örnek olan tüm engelli vatandaşlarımıza, yaşamlarında huzur, mutluluk diliyor, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haberi paylaşmak istermisin?