AK Parti Heyeti Gelibolu’da ki Yangın Bölgesine Koştu.!

Gelibolu Tarihi Yarım adasında Ilgardere bölgesinde bu gün saat 15:00 sularında meydana gelen ve her geçen saat şiddetini arttıran yangını söndürmek için Devletin tüm kurumları teyakkuza geçti.

An itibari ile 300 hektar alanın kül olduğu bölgede yangın, poyrazında etkisiyle büyürken, 20 helikopter 2 uçak, 107 arazöz ve 400’den fazla personelin şiddetini arttıran yangına canla başla müdahale ettiği gözlemlendi.

Olay yerine Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte Çanakkale AK Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ta intikal ederek çalışmaları yakından incelediler.

Yangın ile mücadelede tüm bu çalışmalar sürer iken AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’ın Ankara’da bulunmasından dolayı İl Başkan Vekili Avukat Kaan Tonka, Teşkilat Başkanı Yasin Öztürk ve beraberinde ki heyet Gelibolu’da ki yangın bölgesine ulaştılar. Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler alan heyet, köylüler ve de yangın ile mücadele eden işçilerle yakından ilgilenerek ”ÇOK GEÇMİŞ OLSUN, DEVLET YANINIZDA, ALLAH BETERİNDEN KORUSUN…” ifadelerine yer verdiler.

Haberi paylaşmak istermisin?