Abdurrahman Kuzu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Cumhuriyetin ilan edilişinin 95nci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Kuzu mesajında:“ 95 yıl önce ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileri olmaya devam edecekleri” mesajını verdi.

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95nci yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında:“ Türkiye Cumhuriyeti yıllar süren bir bağımsızlık mücadelesinin ardından büyük ulusların baskılarına rağmen kurulmuştur. 95 yıl önce yakılan bağımsızlık ateşi aynı alevle ilelebet yanmaya devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni bizden sonraki nesiller için korumaya devam edeceğiz.

Bulunduğu konum itibariyle daima şer odaklarının hedef noktası haline geldiğimiz bugünlerde temelleri güçlü olan Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz 2016’da da yaşanan hain darbe girişimine vatandaşlarımızla dur demiştir.

Büyük Şair Mehmet Akif’in İstiklal Marşındaki “Bastığın yerleri ‘toprak!’ diyerek geçme, tanı:

Düşün altında binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı. Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı” dizelerinde belirttiği gibi her bir karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarda bugünlerimizi bize hediye eden Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin 95’inci yıldönümünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir