GÖZLER ÜLGÜR GÖKHAN’DA..

CHP’li İstanbul Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İçişler Bakanlığı tarafından bu akşam üstü görevden uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı’nca yapılan açıklamada, yapılan suç duyurusu ve yolsuzluk iddiaları üzerine mülkiye müfettişlerinin görevlendirildiği bildirildi.

Yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar sonucu bakanlık, anayasanın 127. maddesindeki yetkisine dayanarak İlgezdi’yi görevden uzaklaştırdı.

Yapılan yazılı açıklamada görevden almaya gerekçe olarak; imar kanununa muhalefet, rüşvet ve yolsuzlukla mücadele kanununa, devlet ihale kanununa aykırı hareket etmek gösterildi.

İçişleri Bakanlığı daha önceden “terör örgütü bağlantısı” gerekçesiyle çok sayıda HDP’li belediye başkanını görevden almıştı, böylece ilk kez bir belediye başkanı “yolsuzluk ve usulsüzlük” nedeniyle görevden alınmış oldu.

İçişleri Bakanlığı’nın akşam üstü Ataşehir Belediye Başkanı’nın görevinden alınmasının ardından gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert çıkışlarına hedef olan ,Su,Ulaşım,imar Yolsuzluğu iddialarıyla soruşturma ve davaları devam eden,PKK’lı Sur Belediyesiyle kardeş kent protokolünden vazgeçmeyen vede en son olarak Türkiye gündemine oturan AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu’na karşı hakaret ve olumsuz davranışlarından dolayı toplumun tüm kesimlerinin tepkisine maruz kalan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a çevrildi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir